İçerik Pazarlama: Dijital Dünyada Marka ve Hikaye Yaratma Stratejileri


KUŞ O.

Pales Yayınevi, İstanbul, 2016

  • Basım Tarihi: 2016
  • Yayınevi: Pales Yayınevi
  • Basıldığı Şehir: İstanbul

Özet

İnternet, bireyin gündelik hayatının parametrelerini tümüyle değiştirmiştir. Sosyal medya ise ağ üzerindeki bireyleri birbirine bağlayarak çok daha etkileşimli bir dünya yaratmıştır. Dijital dönüşümün sonucu olarak insanoğlu, bilgiye ulaşma noktasında hız kaydetmiş, fikirlerini dile getirebilmiş ve başkalarıyla bu fikirleri tartışabilmiştir.

Mevcut durum markaların yürüttüğü iletişim çalışmalarını da tümüyle değiştirmiştir. Bireyler artık her an iletişim kurabilecekleri, soyut değer yaratabilen ve bir hikayeye sahip olan markalarla etkileşim halinde olmayı tercih etmektedirler. Bu noktada içerik pazarlama, hem markayı tüketicinin gözünde uygun şekilde konumlandırmak ve bulunabilir kılmak hem de marka için bir hikaye yaratmak noktasında yeni bir bakış açısı sağlamaktadır.

"İçerik Pazarlama: Dijital Dünyada Marka ve Hijaye Yaratma Stratejileri" isimli bu kitap içerik pazarlamaya akademik bir perspektifle yaklaşarak, marka ve hikaye yaratma noktasında nasıl katkılar sağlayabileceğini tartışmakta, içerik pazarlamaya dair pratik ipuçları vermektedir.