Türkler için Korece 1


Creative Commons License

Yang S. Y.

Say Yayınları, İstanbul, 2008

  • Yayın Türü: Kitap / Ders Kitabı
  • Basım Tarihi: 2008
  • Yayınevi: Say Yayınları
  • Basıldığı Şehir: İstanbul

Özet

Önsöz 

 

 

   Bu kitap özellikle Türkiye’de bulunan Türklerin Korece öğrenmesi için kaleme alınmıştır. Her bölümdeki 번역lar özellikle Kore kültürünü yansıtmak amacıyla hazırlanmış ve ayrıca 번 역larda da öğrencilerin yabancılık  hissetmeyecekleri temaların kullanılmasına özen gösterilmiştir. 

Aslında bu kitapta sözlük ihtiyacını azaltmak ve daha rahat bir kullanım için kelimeler ve cümle kuruluşlarında gerekli olan açıklamalara tek tek yer verdim. Aynı zamanda aynı kelimeler çeşitli cümleler içinde defalarca kullanılmaktadır. Bu kitabı hazırlarken özellikle öğrencilerin en üst seviyede yararlanabilmeleri için gayret özen gösterdim. Umuyorum ki bu kitap aracılığıyla iki halk arasındaki dostluk ilişkileri de anlayış ilkesi içinde daha da pekişip ilerler.  

 

 Bu kitabı basıncaya kadar yardım eden Türk Kore Kültür İletişim Derneği ile kitabı hazırlamama yardım eden Ankara Üniversitesi Prof. Dr. Ertan GÖ KMEN ve Erciyes Ü niversitesi Prof. Dr. Göksel TÜRKÖZÜ‟ne teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Ayrıca kitabın basımına katkıda bulunan Korea Foundation‟a da teşekkürler. Her şey için aileme ve Rabbime şükrediyorum.  

 

 

 

Soyoung Yang