General Information

Institutional Information: Devlet Konservatuvarı, Müzik Bölümü, String Instruments Art Department
Research Areas: Social Sciences and Humanities, Art, Music, String Instruments

Biography

Viyolonsel öğrenimine Prof.Dr.Ramiz Melik-Aslanov ile başladı. 1999 yılında Edirne Uluslararası Viyolonsel Yarışmasında birincilik ödülü kazanmış, 2003 yılında Cemal Reşit Rey Konser Salonunda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile solist olarak konser vermiştir. İ.Ü.D.K. Senfoni Orkestrası ile 2004 yılında Deutsche Welle'nin özel davetlisi olduğu Bonn 'Beethovenhalle' ve 2006'da Young Euro MusicFest kapsamında Berlin 'Konzerthaus' salonunda gerçekleştirilen konserlerinde yer aldı. C.R.R. Senfoni Orkestrası, Şişli Senfoni Orkestrası ve Işık Üniversitesi Oda Orkestrası bünyesinde Ramiz Melik Aslanov, Alexander Rahbari, Peter Gülke, Krzystof Penderecki gibi şeflerle konserler vermiştir. İ.Ü.D.K Senfoni Orkestrası’nın Eylül ayında Bonn’da BeethovenFest ve Ekim ayında 13.Uluslararası Müzik Festivali kapsamında St.Petersburg’da verdiği konserlerinde özel davetli sanatçı olarak yer almıştır.
  2009 yılında başladığı SAE Institute Istanbul'da ses mühendisliği öğrenimini 2011 yılında tamamlamış ve bu süre içinde Istanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri dahilinde 2010 Chopin Festivali kayıtlarını yapmıştır. 2009 yılından beri İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası, İstanbul Film Müzikleri Orkestrası, Borusan Quartet, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, Milli Reasurans Orkestrası, Güher&Süher Pekinel ve daha birçok sanatçının kayıtlarını yapmaktadır.
 2012 ve 2013 yıllarında 9. ve 10. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'nin ses mühendisliğini yapmış; Bilkent Senfoni Orkestrası, Lilya Zilberstein, Gülsin Onay, Karst de Jong, Harri Kuusijarvi, Sibel Köse, İlhan Erşahin, Ayşe Gencer, İmer Demirer, Mauricio Vallina, Endellion Quartett, Aldo Ragone, Pierre Reach, Carlo Domeniconi, Boğaziçi Caz Korosu, Sarp Maden ve Neşet Ruacan gibi isimlerle çalışmıştır.
 2015 Kapadokya Klasik Keyifler Müzik Festivali ses mühendisliğini yapmış; James Boswell, Carol Ou, Kurt Rohde, Elinor Frey, William Harvey, Ildıko Moog, Atilla Aldemir, Pieter Snapper, Jerfi Aji, Ellen Jewett ve Tolga Salman gibi isimlerle çalışmıştır.
 Aynı zamanda 14.,15. ve 16. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında; Michel Camilo, Vladimir Spivakov, Aziza Mustafa Zadeh, Serenad Bağcan, Gergely Boganyi ve Gabor Boldoczki, Meral Güneyman, Ferhan & Ferzan Önder, Werner Bärtschi, Kheops Ensemble, Aziza Mustafa Zadeh, Andrea Lucchesini, Rosa Torres Pardo ve Rocio Marquez, Hüseyin Sermet, Freddy Kempf, 5 Browns, Don Davis, Marek Pijarowski, Martina Filjak, Nikolai Demidenko ve Akdeniz Filarmoni Orkestrası kayıtlarını yapmıştır.