Genel Bilgiler

Biyografi

Ateş Uslu lisans öğrenimini Galatasaray Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans derecesini tarih alanında Paris I Panthéon-Sorbonne Üniversitesi’nde aldı. Doktora çalışmalarını Paris I Panthéon-Sorbonne Üniversitesi ve Budapeşte Eötvös Loránd Üniversitesi (ELTE) arasındaki ortak bir program çerçevesinde tamamladı. Doktora tezi Paris Macar Enstitüsü tez ödülünü (Prix Hungarica) aldı.

Doktora derecesini almasını takiben Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde ders verdi, 2011-2014 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yardımcı doçent kadrosunda görev yaptı. Halen İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Siyaset Bilimi Anabilim Dalı’nda doçent olarak görev yapmaktadır.

Temel ilgi ve araştırma alanları siyasal düşünceler tarihi ve kültür tarihidir. Siyasal ideolojiler, sosyalist düşünceler tarihi, milliyetçi akımlar, müzik tarihi, Orta Avrupa siyasal ve toplumsal tarihi, Asya ülkelerinin tarihi ve siyasal kültürü gibi alanlarda çalışmaları vardır. Bu alanlarda çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri, kitap bölümleri ve Lukács: Marx’a Giden Yol başlıklı bir kitabı bulunmaktadır.

Kurum Bilgileri

Birim
Siyasal Bilgiler Fakültesi
Bölüm
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü
Ana Bilim Dalı
Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalı

İletişim

E-posta
ates.uslu@istanbul.edu.tr
Web Sayfası
http://aves.istanbul.edu.tr/atesuslu
İş Telefonu
+90 212 440 0000 Dahili: 12298
Ofis
SBF A-20
Posta Adresi
İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü Siyasal Bilgiler Fakültesi 34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul