Genel Bilgiler

Biyografi

1987 yılında Taif’te doğan Furkan Özyazıcı, piyano eğitimine 1996 yılında Prof. Nazım Bağırov ile Trabzon’da başlamıştır. 2004 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan Prof. Meral Yapalı’nın öğrencisi olarak mezun olan Özyazıcı, Moskova Tchaikovsky Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Andrei Diev’in öğrencisi olarak eğitimini sürdürdükten sonra,  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Meral Yapalı’nın öğrencisi olarak Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterliğini bitirmiştir.

2006 yılında Kuala Lumpur’da yapılan , “Chopin Society” nin düzenlediği “International Chopin Piano Competition” da Bronz madalya kazanmış , 2008’de “European Union of Music Competitions for Youth” un düzenlediği “ARS - KOSOVA Music Competition” da birinci olarak “Grand Prix” ödülüne ve ayrıca “Akil Koci Foundation Special Prize” a layık görülmüş , 2009 yılında Roma’da yapılan “ 19. International Chopin Piano Competition ” da yarı-final’e kalmış , 2010’da “American Protege”in New York‘ta düzenlediği “Romantic Music Competition”da birinci olmuş ve “ 2011 Piano & Strings Competition”da birinci olmuştur.

Bu süre içinde , Emanuel Ax , Andrei Diev , Vitaly Margulis , Vassily Lobanov , Stephen Kovacevich , Michelle Campanella ve Dmitri Alexeev gibi seçkin piyanist ve pedagoglarla da çalışma imkanı bulmuştur.

Yurt içi ve yurt dışında olmak üzere konserler veren genç sanatçı, Fransa'da Türk Mevsimi çerçevesinde Paris Les Invalides-Musée de l'Armée'de "Genç Yetenekler" serisinde solo resital vermiş , 38. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nde gerçekleşen Chopin resitalinde yer almış , Carneige Hall, Weill Recital Hall'da ve Borusan Müzik Evi’nde solo resitaller vermiştir.

Halen, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Kurum Bilgileri

Birim
Devlet Konservatuvarı
Bölüm
Müzik Bölümü
Ana Bilim Dalı
Piyano Anasanat Dalı

İletişim

E-posta
fozyazici@istanbul.edu.tr
İş Telefonu
+90 216 337 6204 Dahili: 27272
Fax Telefonu
+90 216 345 1679
Ofis
Rıhtım Cad. No:1 Kadıköy
Posta Adresi
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Rıhtım Cad. No:1 Kadıköy İstanbul