General Information

Biography

1987 yılında Taif’te doğan Furkan Özyazıcı, piyano eğitimine 1996 yılında Prof. Nazım Bağırov ile Trabzon’da başlamıştır. 2004 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan Prof. Meral Yapalı’nın öğrencisi olarak mezun olan Özyazıcı, Moskova Tchaikovsky Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Andrei Diev’in öğrencisi olarak eğitimini sürdürdükten sonra,  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Meral Yapalı’nın öğrencisi olarak Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterliğini bitirmiştir.

2006 yılında Kuala Lumpur’da yapılan , “Chopin Society” nin düzenlediği “International Chopin Piano Competition” da Bronz madalya kazanmış , 2008’de “European Union of Music Competitions for Youth” un düzenlediği “ARS - KOSOVA Music Competition” da birinci olarak “Grand Prix” ödülüne ve ayrıca “Akil Koci Foundation Special Prize” a layık görülmüş , 2009 yılında Roma’da yapılan “ 19. International Chopin Piano Competition ” da yarı-final’e kalmış , 2010’da “American Protege”in New York‘ta düzenlediği “Romantic Music Competition”da birinci olmuş ve “ 2011 Piano & Strings Competition”da birinci olmuştur.

Bu süre içinde , Emanuel Ax , Andrei Diev , Vitaly Margulis , Vassily Lobanov , Stephen Kovacevich , Michelle Campanella ve Dmitri Alexeev gibi seçkin piyanist ve pedagoglarla da çalışma imkanı bulmuştur.

Yurt içi ve yurt dışında olmak üzere konserler veren genç sanatçı, Fransa'da Türk Mevsimi çerçevesinde Paris Les Invalides-Musée de l'Armée'de "Genç Yetenekler" serisinde solo resital vermiş , 38. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nde gerçekleşen Chopin resitalinde yer almış , Carneige Hall, Weill Recital Hall'da ve Borusan Müzik Evi’nde solo resitaller vermiştir.

Halen, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Institutional Information

Unit
Devlet Konservatuvarı
Department
Müzik Bölümü
Program
Piano Art Department

Contact

Other Email
furkan_ozyazici@hotmail.com
Web Page
https://avesis.istanbul.edu.tr/fozyazici
Mobile Phone
+90 542 655 7787
Office Phone
+90 216 337 6204 Extension: 27272
Fax Phone
+90 216 345 1679
Office
Rıhtım Cad. No:1 Kadıköy
Address
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Rıhtım Cad. No:1 Kadıköy İstanbul