Genel Bilgiler

Biyografi

  İlk öğrenimimi Yeniköy İlkokulunda tamamladıktan sonra o zamanki ismiyle İstanbul Belediye Konservatuvarı’nın Yatılı Bölüm sınavlarını kazanarak 1978 yılında müzik eğitimime başladım. Aynı sene Saim KALAFATOĞLU ile Korno, Yrd. Doç. Mine MUCUR ile solfej ve Prof. Lale FERİDUNOĞLU ile de piyano derslerine başladım. 1983 senesinde İstanbul’a gelen ve Berlin Filarmoni Orkestrası’nın Solist Kornist’i Gerd SEIFERT’ın kursuna katıldım. Aynı yıl ilk kez İstanbul Devlet Senfoni Orkestrasına misafir sanatçı olarak katıldım ve o tarihten günümüze kadar yıllarca aynı orkestrada ve çeşitli dönemlerde de İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nda görev aldım.

     1986 yılında orta ve lise eğitimimi korno ve piyano dalında tamamlayıp, aynı yıl İstanbul Üniversitesine bağlanan okulumun üniversite sınavını sınıf atlayarak kazandım. Korno çalışmalarıma zamanın İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Korno Grup Şefi Hüseyin COŞKUN , İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Korno Grup Şef Yardımcısı Ertuğrul KÖSE ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Korno Grup Şefi Ertuğrul TUNALI, Kompozisyon ve Armoni çalışmalarıma Prof. Emel ÇELEBİOĞLU, Oda Müziği çalışmalarıma Prof. Ergican SAYDAM, Orkestra çalışmalarıma da İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Şefi ve Bilkent Üniversitesi eski Rektörü Prof. Erol ERDİNÇ ile devam ettim. Lisans son sınıfa geldiğimde İngiliz Kornist , Orkestra Şefi ve Kompozitör Andrew HURREL ile öğrenci ve asistan çalışmaya başladım. 

     1990 yılında konservatuar eğitimimi tamamlayıp aynı yıl İstanbul Üniversitesinin açtığı Sanatçı Öğretim Elemanı ve Yüksek Lisans sınavlarını kazandım. Bu yıldan itibaren İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Nefesli Sazlar Orkestrasında da dünyaca ünlü şef Eugeni SAMAILOV’ un yöneticiliğinde 1. Kornist olarak çalışıp, kendisinden Partisyon okuma, Orkestra şefliği dersleri aldım ve yardımcılığını yaptım. Daha sonra Kontrpuan derslerine Mete SAKPINAR ile bir süre devam ettim. Yüksek Lisans tez konusu olarak “ RICHARD STRAUSS ve W. A. MOZART KORNO KONÇERTOLARININ TEKNİK VE MÜZİKAL ANALİZLERİ ” başlığını Andrew HURREL ile inceleyip hazırladım. 

Eğitimim süresince yurtiçi ve yurt dışında verdiğim gerek solo, gerekse eşlikli konserleri profesyonel hayatımda da devam ettirdim. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası, Duth Chappell Kilise Orkestrası, Milli Reasürans Oda Orkestrası, Borusan Oda Orkestrası, Saim AKÇIL Oda Orkestrası, Uluslararası Geliştirilmiş Karadeniz Oda Orkestrası, German Voglant Sinfonietta çalıştığım bazı Klasik Müzik orkestralarıdır. Hem Türkiye'de hem de dünyanın birçok ülkesinde konserler yaptım.

     2001 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası ile birlikte gittiğimiz Almanya turnesinde ve 2009 yılında da Azerbaycan turnesinde Grup Şefi olarak olarak görev aldım.


     Halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü, Nefesli ve Vurmalı Sazlar Ana Sanat Dalı, Korno Sanat Dalında Öğretim Görevlisi olarak sanat hayatıma devam etmekteyim.

Kurum Bilgileri

Birim
Devlet Konservatuvarı
Bölüm
Müzik Bölümü
Ana Bilim Dalı
Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Anasanat Dalı

İletişim

E-posta
gokerbg@istanbul.edu.tr
Web Sayfası
http://aves.istanbul.edu.tr/gokerbg/
Posta Adresi
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Rıhtım Caddesi No: 1 Kadıköy - İstanbul