Genel Bilgiler

Biyografi

Doç. Dr. Hikmet Kırık

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Aynı yıl yine İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Para-Banka Bölümünde Yüksek Lisans programına devam etti. 1990 Yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı burs sınavlarını kazanarak Yüksek Lisans ve Doktora çalışmaları yapmak üzere İngiltere’ye gönderildi. Leicester Universitesi’nde Televizyonun Uluslararasılaşması ve Ulusal Egemenlik başlıklı Yüksek Lisans ve Westminster  Üniversitesi (Londra) İletişim ve Enformasyon Çalışmaları Merkezi’nde Türkiye’de toplumsal Değişim ve Kamusal Alan Olarak Televizyon Yayıncılığı başlıklı Doktora çalışmasını tamamladı.

Akademisyen olmadan önce bir süre gazetecilik yaptı. 1998-2001 yılları arasında KKTC’de Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, 2001 yılından itibaren de İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2007 yılından bu yana görevini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sürdürmektedir. Doç Dr. Kırık aralarında milli Savunma Üniversitesi Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü olmak üzere farklı üniversite ve araştırma enstitülerinde Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde dersler vermektedir.

İletişim ve siyaset, Siyasal Modernleşme, Kamusal Alan, Yönetişim ve Demokratikleşme ile Cumhuriyet Dönemi Türk Siyasal Hayatı alanlarında eserleri bulunmaktadır.

 

Kurum Bilgileri

Birim
Siyasal Bilgiler Fakültesi
Bölüm
Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü
Ana Bilim Dalı
Siyaset ve Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalı

İletişim

E-posta
hikmetk@istanbul.edu.tr
Web Sayfası
http://aves.istanbul.edu.tr/hikmetk/
İş Telefonu
+90 212 440 0000 Dahili: 12300
Ofis
Siyasal Bilgiler Fakültesi. İ.Ü. Vezneciler Kampüsü
Posta Adresi
İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi. Vezneciler Kampüsü. Fatih – İstanbul