Genel Bilgiler

Biyografi

Dr. Musa Mutlu Can, 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi'nden doktorasını aldı. Dr. Can, manyetik nano parçacıklar, oksit yarı iletkenler, biyomalzemeler / sensörler ve yakıt hücreleri gibi ileri malzemelerin fiziksel özellikleri üzerine çalışmaları vardır. Araştırmaları sırasında Hacettepe Üniversitesi (Türkiye), Delaware Üniversitesi (ABD), Sabancı Üniversitesi (Türkiye) ve SPIN-CNR (İtalya) 'da çalıştı. 2018 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü Katıhal Fiziği Anabilim Dalı'nda "Yenilenebilir Enerji ve Oksit Hibrit Sistemler Laboratuvarını" kurdu. 2020 yılında İstanbul Universitesi'nde profesör ünvanına layık görüldü ve halen çalışmalarına İstanbul Üniversitesi'nde devam etmektedir.

Dr. Can, manyetik nanoparçacıklar, seyreltilmiş manyetik yarı iletkenler, mikro / nano boyutlu elektrokimyasal sensörler ve elektrokimyasal yakıt hücreleri konularında çalışmalarına devam etmektedir. Güncel olarak;

Manyetik nanoparçacığın hipertermi tedavisinde kullanımı, hidrojen zinciri teknolojileri, mikro boyutlu elektrokimyasal sensörler ve elektrokimyasal foto katalitik yakıt hücreleri ile ilgili akademik projeleri vardır.
İncelenmek üzere yayınların ekli listesi. (Lütfen bknz. - Scopus Yazar
Kimliği: 55031202900)

Kurum Bilgileri

Birim
Fen Fakültesi
Bölüm
Fizik Bölümü
Ana Bilim Dalı
Katıhal Fiziği Ana Bilim Dalı

İletişim

E-posta
musa.can@istanbul.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.istanbul.edu.tr/musa.can
İş Telefonu
+90 212 440 0000 Dahili: 15498
Ofis
Katıhal Fiziği Anabilim Dalı - 407
Posta Adresi
Fizik Bölümü, Fen Fakültesi, İstanbul Üniversitesi, Vezneciler, 34314, İstanbul