Genel Bilgiler

Biyografi

1976 yılında Artvin’de doğdu. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. 1997 ve 2004 yılları arasında TRT İstanbul Televizyonu, Sabah Gazetesi, NTV ve Akşam Gazetesi’nde Yönetmen Yardımcısı, Muhabir, Eğitim Editörü ve Köşe Yazarı olarak çalıştı.

2005 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı’ndan yüksek lisans derecesini aldı. 2008 yılında aynı enstitünün Gazetecilik Anabilim Dalı’ndan  “Küreselleşme Bağlamında İnternet Yayıncılığı ve Küresel Medya Kuruluşlarının İnternetteki Türkçe Yayınları (Örnek Olay: CNN Türk, BBC Türkçe Servisi, DW Türkçe Servisi ve VOA Türkçe Servisi’nin İnternet Yayınları)” konulu doktora tezi ile doktor unvanını aldı. AB Erasmus öğrenci değişim programı kapsamında, 2007-2008 öğrenim yılının birinci döneminde doktora çalışmalarının bir bölümünü yapmak üzere Viyana Üniversitesi’nde görevli olarak bulundu. 2009-2011 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından çıkarılan “İstanbul Üniversitesi Bilim, Kültür ve Sanat Dergisi”nin Yayın Koordinatörü olarak çalıştı.

3 Nisan 2015 tarihinde “Uygulamalı İletişim” bilim alanında “Doçent”  unvanı aldı. Halen İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Sinema ABD’nda görev yapmaktadır. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) Medya ve İletişim Programı’nın Program Koordinatörüdür. İstanbul Üniversitesi Uluslararası Akademik İlişkiler Kurulu Genişletilmiş Kurulu Üyesi’dir.

Örgün Eğitimin yanı sıra Uzaktan Eğitim yöntemlerini de kullanarak “Radyo ve Televizyonda Haber Teknikleri”“Yeni Medya”“Yeni İletişim Ortamları” , “Sosyal Medya’da İçerik Yönetimi” ve “Sosyal Medyada Sinema” derslerini vermektedir. 

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından da desteklenen “1453’ten Günümüze İstanbul Üniversitesi” Belgeseli’nin (2010) metin yazarıdır. 52.Uluslararası Antalya Film Festivali’nde Sosyal sorumluluk Ödülü alan “Uzun İnce Bir Yoldayım” filminin (2015) koordinatörleri arasındadır ve “Sığınmak” isimli kısa belgesel filmin (2016) yönetmenidir (E.Yolcu ile birlikte). Evli ve iki çocuk annesidir.

Kurum Bilgileri

Birim
İletişim Fakültesi
Bölüm
Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü
Ana Bilim Dalı
Sinema Ana Bilim Dalı

İletişim

E-posta
ozguy@istanbul.edu.tr
Web Sayfası
http://aves.istanbul.edu.tr/3382/
İş Telefonu
+90 212 473 7070 Dahili: 12623
Posta Adresi
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Kaptan-ı Derya İbrahim Paşa Sokak 34116 Beyazıt / İstanbul