General Information

Institutional Information: School Of Business, Department Of Business Administration, Department Of Finance
Research Areas: Social Sciences and Humanities, Financial Economics, Management, Finance, Financial Markets and Investment Management

Metrics

Publication

27

Project

7

Thesis Advisory

8
UN Sustainable Development Goals

Biography

Prof. Dr. Serra Eren Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi

 

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi 1995 yılı mezunudur. Kısa bir dönem İnterbank A.Ş.’de yatırım danışmanlığı yapmıştır. Daha sonra Türk Henkel A.Ş.’de finansal analist olarak çalışmıştır. 2006 yılında “Değişkenlik Modelleri ve İMKB Hisse Senetleri Piyasası’nda Değişkenlik Modellerinin Kesitsel Olarak İrdelenmesi” başlıklı doktora tezi ile “doktor” unvanını kazanmış ve İktisadi Araştırmalar Vakfı’nın düzenlediği doktora yarışmasında ilk beş tez arasına girerek ödül almıştır.

Halen İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Anabilim Dalı’nda Profesör olarak tam-zamanlı öğretim üyeliğine devam etmektedir. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde finansal yönetim, işletme finansına giriş, menkul değer ve portföy yönetimi, şirket değerleme, mühendislik ekonomisi konularında dersler vermektedir. Bir dönem İşletme Fakültesi Yönetim Kurulu üyeliği yapan Eren Sarıoğlu, halen İstanbul Üniversitesi Sermaye Piyasaları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin (SERPAM) genel sekreterliğini yürütmektedir ve İşletme Fakültesi Dergisi’nin editörlerindendir.  

Serra Eren Sarıoğlu İTÜ Arı Teknokent’te faaliyet göstermekte olan Ludens İleri Finansal Hizmetler ve Danışmanlık Ltd. Şti.’nin kurucularındandır. Ludens, SPK’dan fon rating konusunda ilk yetki belgesi alan kuruluştur. Ayrıca Ludens, küçük birikim sahiplerine yatırım kararlarında destek olan İYİ GELİR alt markasının sahibidir. 

Contact

Email
serraeren@istanbul.edu.tr
Web Page
http://aves.istanbul.edu.tr/serraeren/
Office Phone
+90 212 473 7000 Extension: 18324
Fax Phone
+90 212 590 4000
Office
2
Address
İstanbul Üni. İşletme Fak. Finans ABD. Avcılar Kampüsü Avcılar/İstanbul