Genel Bilgiler

Biyografi

Prof. Dr. Mesut DOĞAN

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi

Coğrafya Bölümü Beşeri ve İktisadi Coğrafya Anabilim Dalı

Fatih-İstanbul

Te: 0212 4555700/15768

Mail: esutan@istanbul.edu.tr

 

1974 Sivas doğumlu olup, ilk ve orta öğreniminden sonra Vefa Lisesi’nden mezun oldu. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünü kazandı. 1997 yılında mezun oldu, aynı yıl İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Beşeri ve İktisadi Coğrafya Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimine başladı.

26 Ocak 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Beşeri ve İktisadi Coğrafya Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1999 yılında  “Fethiye Ovası’nda Ziraat Hayatı” adlı tezini bitirerek yüksek lisans programından mezun oldu.  Mengen Havzası’nın Beşeri ve İktisadi Coğrafyası” adlı çalışmasıyla doktora programından mezun oldu. 2012 yılında Yrd. Doç. Dr. kadrosuna atanan Dr. Doğan, 2012 yılında Doçent ve 2018’de Profesör olmuştur. Halen aynı üniversitede Profesör olarak görev yapmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ile Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’nde Beşeri Coğrafyanın çeşitli konularında lisans düzeyinde, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde de Yüksek Lisans ve Doktora dersleri vermektedir.

2012-2014 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Coğrafya Programı Koordinatörlüğü yapmıştır.  2016 yılından itibaren de yine aynı fakültenin Kültürel Miras ve Turizm Programı koordinatörlüğünü sürdürmektedir. Beşeri ve İktisadi Coğrafya konularında çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Mesut Doğan, evli ve iki çocuk babası olup, yabancı dili İngilizcedir. 

 

 

Kurum Bilgileri

Birim
Edebiyat Fakültesi
Bölüm
Coğrafya Bölümü
Ana Bilim Dalı
Beşeri ve İktisadi Coğrafya Ana Bilim Dalı

İletişim

E-posta
esutan@istanbul.edu.tr
Web Sayfası
http://aves.istanbul.edu.tr/esutan/
İş Telefonu
+90 212 455 5700 Dahili: 15768
Ofis
Edebiyat Fakültesi
Posta Adresi
Istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Oda No: 17 Laleli/Istanbul